Salon Chicago 2015 | Ford Police Interceptor Utility | Sam wykryje intruza

Amerykańskie radiowozy budzą ciekawość. W przeciwieństwie do polskich, to zupełnie inne od swoich seryjnych odpowiedników, specjalnie przygotowywane do tego celu pojazdy. Na salonie samochodowym w Chicago można oglądać najnowszą odsłonę policyjnego SUV-a od Forda

Ford Edge | Duży SUV dla Europy

Od debiutu w 2012 roku Ford Police Interceptor Utility szybko stał się najpopularniejszym radiowozem w Stanach Zjednoczonych. Według danych producenta model ma 55-procentowy udział w rynku pojazdów policyjnych. Najnowsza odsłona opancerzonego SUV-a do zadań specjalnych ma jeszcze bardziej przypaść do gustu amerykańskim stróżom prawa.

Ford - ogłoszenia aut używanych

Po zaprezentowaniu zmodernizowanego Forda Explorera , na którym bazuje Police Interceptor Utility, drobnym zmianom uległa oczywiście stylistyka radiowozu. Nowy wygląd i przeprojektowana deska rozdzielcza nie są jednak najważniejsze. Przy okazji modernizacji pojazdu wzmocniono jego instalację elektryczną, przeprojektowano zawieszenie (znacznie mocniejsze od seryjnej wersji), a także zastosowano wydajniejszy układ hamulcowy.

Prawdziwą nowość stanowi system Available Surveillance Mode, który potrafi wykryć osobę zbliżającą się do samochodu z tyłu. Wtedy ostrzeże o tym kierowcę, jednocześnie automatycznie zamykając jego szybę oraz ryglując zamki drzwi. W odpowiedzi na sugestie policjantów, Ford dodał przełącznik otwierania klapy bagażnika (na czas 45 sekund) dla pasażera siedzącego z przodu. W nowej wersji radiowozu debiutuje także samoczyszcząca się kamera cofania.

Zobacz wideo

Samochód może być napędzany 304-konnym silnikiem V6 o pojemności 3,7 litra lub 3,5-litrowym EcoBoost V6, generujący 365 KM. W obu wersjach standardem jest napęd na cztery koła oraz automatyczna skrzynia biegów z trybem pracy "pościg", który aktywuje się automatycznie po wykryciu przez system agresywnego stylu jazdy.

Nowy Ford Police Interceptor Utility tak jak do tej pory będzie powstawał razem z policyjnym sedanem w fabryce w Chicago. Radiowozy są sprzedawane do ponad 80 krajów na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Explorer FL | Klasycznie i nowocześnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.