Wideo | Dubaj - Niedroga promocja

Wiecie jak wyglądają samochody policyjne w Dubaju? Wszyscy wiedzą, ale mało kto wie, że nie służą one do pogoni za piratami drogowymi

Czym jeżdżą w Dubaju ?

Czy w Dubaju znajdziemy samochód, który jest w stanie uciec przed Ferrari FF, Nissanem GT-R albo Bugatti Veyronem? Może na torze wyścigowym, ale nie na ulicy. Zresztą najdroższa flota samochodów policyjnych, jaką dysponuje Dubaj (w przeliczeniu na jeden radiowóz), nie służy do pogoni za przekraczającymi prędkość szaleńcami.

Po pierwsze samochody wykorzystywane są w pokazach dla mieszkańców, co pozwala na poprawę wizerunku służb mundurowych. Po drugie ich karoserie pokryte są "reklamami" międzynarodowych targów Expo 2020, które odbędą się właśnie w Dubaju. Po trzecie w ten sposób Dubaj przyciąga turystów. Po czwarte zdjęcia i wideo udostępniane publicznie przez tamtejszą policję pokazywane są w mediach na całym świecie - za darmo. Łącząc te fakty widać, że ich zakup to doskonale przemyślana strategia marketingowa.

Poniższy film za pomocą popularnego kanału wideo w ciągu pierwszych trzech dni obejrzało 800 tys. internautów. Do tego dochodzą emisje w konkretnych portalach, jak nasz. Czy jeszcze ktoś uważa, że supersamochody dubajskiej policji służą do ścigania piratów drogowych, albo że kupno radiowozów za kilka mln euro to wyrzucanie pieniędzy w błoto? Zakup kolejnych i tak szybko im się zamortyzuje.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Radiowozy policji w Dubaju

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.