Alpina B6 Gran Coupe | Szybsza od M6 Gran Coupe

Alpina wzmocniła model B6 Gran Coupe, dzięki czemu jest teraz szybszy od BMW M6 Gran Coupe. Tym samym powraca do swoich najlepszych tradycji

BMW serii 1 FL | Zmiany, które były potrzebne

Alpina to producent samochodów, a nie tuner. Przygotowywane przez siebie samochody sygnuje własnym znaczkiem firmowym. Firma od lat związana jest z BMW, której samochody stanowią bazę do dalszych prac. Model B6, jak nietrudno się domyślić, bazuje na serii 6. Alpina nie była zadowolona z osiągów tego modelu, więc przy okazji faceliftingu postanowiono zwiększyć moc silnika.

BMW serii 6 - Ogłoszenia

Zmiany stylistyczne są dość skromne, ograniczają się do nowej formy charakterystycznych nerek, nowych w pełni LED-owych świateł oraz maski silnika z ostrym przetłoczeniem, którego nie znajdziemy w BMW.

B6 korzysta z silnika V8 o pojemności 4,4 litra. Jest on stosowany w modelach 650i (450 KM) oraz M6 (560 KM). Dotychczas Alpina B6 oferowała 540 KM, ale teraz, po modyfikacjach będzie to aż 600 KM mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd trafia na obie osie.

Tak przygotowane auto jest wyjątkowo szybkie. Znamy tylko dane z rynku amerykańskiego, ale w pełni oddają one przewagę Alpiny B6 Gran Coupe nad M6 Gran Coupe. Osiągniecie 60 mil/h ze startu zatrzymanego zajmuje w B6 Gran Coupe tylko 3,6 sekundy, M6 Gran Coupe z pakietem Competition potrzebuje na to 4 sekund. Dodajmy, że M6 korzysta z siedmiobiegowej skrzyni dwusprzęgłowej DKG Drivelogic, a Alpina ze zmodyfikowanej przez siebie automatycznej przekładni ośmiobiegowej, pochodzącej z BMW 650i Gran Coupe.

ZOBACZ TAKŻE:

Detroit 2015 | BMW serii 6 po zmianach

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.