Mini Coupe i Mini Roadster | Koniec produkcji

Mini ogłosiło zakończenie produkcji dwóch modeli: Coupe i Roadstera. W najbliższym czasie nie przewiduje się dla nich następców

Mini John Cooper Works | Atletyczny maluch

Zakończenie produkcji związane jest z cyklem produkcyjnym. Mini Coupe i Roadster bazują jeszcze na drugiej generacji Mini Hatch z 2006 roku. Jego produkcję zakończono w zeszłym roku i powoli wygaszana jest też produkcja związanych z nim modeli.

Tylko i wyłącznie radość czerpana z jazdy - tak Mini określało swoje modele Coupe i Roadster. Najwyraźniej okazało się, że to za mało. Popularność tych ekstremalnych wersji była niewystarczająca, by rozpocząć prace nad ich następcami bazującymi na trzeciej generacji Mini Hatch.

Miłośnicy marki nie powinni czuć się zawiedzeni, w gamie dostępnych modeli pozostanie Mini Cabrio, póki co wciąż bazujące na drugiej generacji. Ten model był o wiele chętniej wybierany, niż ekstremalny i jedynie dwumiejscowy Roadster. Dlatego prezentacja trzeciej odsłony Cabrio to tylko kwestia czasu.

Używane Mini już od...

Wśród plotek o odchudzeniu gamy Mini pojawiała się informacja o zaprzestaniu produkcji modelu Paceman, także związana z niewielkim zainteresowaniem ze strony klientów. Z informacji prasowej wynika, że Paceman na razie pozostanie w ofercie, prawdopodobnie do końca cyklu produkcyjnego obecnego Countrymana. Jednak następcy dla Pacemana spodziewać się raczej nie należy.

ZOBACZ TAKŻE:

MINI Hatch Cooper S | Pierwsza jazda | Nadal oryginalny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.