Salon Chicago 2015 | Honda Pilot | Trzecia zmiana

Pilot to największy SUV oferowany przez Hondę. W Chicago zadebiutuje trzecia generacja tego modelu

Salon Genewa 2015 | Honda Civic Type R | Detale wersji produkcyjnej

Pilot to SUV Hondy o numer większy od modelu CR-V. Pierwsza generacja (2002) nawiązywała stylistyką do mniejszego modelu, w drugiej (2009) styliści Hondy szukali dla Pilota własnego stylu inspirując się prostokątami o zaokrąglonych rogach. Pierwsze zdjęcia trzeciej generacji pokazują, że powrócono do pomysłu upodobnienia do siebie linii modeli uterenowionych.

Używana Honda Accord - ogłoszenia

Nie są znane wymiary trzeciej generacji, choć wydaje się że auto urosło. To zasługa masywnej tylnej części nadwozia, w której musiał zmieścić się trzeci rząd siedzeń zapewniających komfort nie tylko niewysokim dzieciom.

Deska rozdzielcza uległa sporym zmianom, pomiędzy centralnymi nawiewami umieszczono ogromny ekran dotykowy, tablica wskaźników także posiada własny ekran, nad którym mamy elektroniczny prędkościomierz. Dźwignia automatycznej skrzyni biegów zastąpiona została panelem z szeregiem przycisków do wyboru trybów jazdy. Na pokładzie mogą się znaleźć systemy bezpieczeństwa, jak asystent utrzymania ruchu, czy system ograniczający ryzyko najechania na poprzedzający pojazd.

Nie znamy danych dotyczących jednostki napędowej, jednak wydaje się prawdopodobne, że do napędu posłuży silnik V6 3.5 znany z poprzedniej generacji, ale o mocy większej, niż 250 KM. Może to być 278 KM, taką specyfikację znajdziemy w amerykańskim Accordzie.

ZOBACZ TAKŻE:

Chicago 2015 | Chevrolet Equinox | Skromne zmiany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.