Salon Chicago 2015 | Chevrolet Equinox | Skromne zmiany

Zmiany nie są duże, ale facelifting w jego przypadku nie ma zadania ratowania sprzedaży. Został przeprowadzany pro forma

Buick Cascada | Amerykańskie kabrio z Polski

Chevrolet Equinox to jeden z najpopularniejszych crossoverów w Stanach Zjednoczonych. Konkuruje m.in. z Toyotą RAV4, Hondą CR-V, czy Fordem Escape, w Europie znanym pod nazwą Kuga. Wszedł na rynek w dość kiepskim momencie, bo w 2009 roku, ale od tego czasu jego sprzedaż sukcesywnie rośnie. W zeszłym roku Amerykanie kupili ponad 240 tys. sztuk tego modelu. Mimo to lifting przeprowadzić trzeba, więc podczas salonu samochodowego w Chicago Equinox zostanie zaprezentowany  w odmienionej postaci.

Zmianom uległ przedni grill, podzielony w poziomie. Jego kształty stały się bardziej wyraźne, dolną część powiększono. Zdecydowanie większe stały się też światła przeciwmgielne, które muszą pogodzić się z obecnością w tym samym kloszu LED-owych lamp do jazdy dziennej.

Używany Chevrolet? Sprawdź ogłoszenia

Tylna partia nadwozia także uległa zmianom, wersje z mocniejszym silnikiem otrzymają podwójną końcówkę wydechu, w katalogu znajdą się nowe wzory kół o średnicy 17 i 18 cali. We wnętrzu obyło się bez rewolucji. Pojawiły się nowe listwy chromowane oraz większy ekran centralnego wyświetlacza o przekątnej 7 cali.

Podstawowa jednostka napędowa to R4 2.4 o mocy 182 KM, mocniejsza to V6 3.6 osiągająca 301 KM. Obydwie jednostki posiadają bezpośredni wtrysk paliwa zwany SIDI. Tradycyjnie już klienci będą mogli wybierać pomiędzy napędem na przód lub 4x4.

ZOBACZ TAKŻE:

Chevrolet Bolt EV Concept | Rekordowy zasięg

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.