Salon Genewa 2015 | BMW serii 2 Gran Tourer | Większy, mniej aktywny?

O tym, że się pojawi było wiadomo od dawna, ponieważ siedmiomiejscowe BMW było zapowiadane i testowane od miesięcy. Teraz wiemy już jak się nazywa i możemy obejrzeć jego pierwsze zdjęcia

BMW serii 2 Active Tourer | Ceny w Polsce

BMW serii 2 Gran Tourer, taką nazwę będzie nosił pierwszy siedmioosobowy minivan z Monachium, bazuje oczywiście na swoim mniejszym bracie, czyli pokazanym w zeszłym roku modelu serii 2 Active Tourer. Z wyglądu jest on niemal identyczny z pierwszym przednionapędowym samochodem marki. Różnicę stanowi przedłożona linia dachu i pionowo poprowadzona górna cześć tylnej klapy.

Dzięki temu zabiegowi i przedłużeniu nadwozia o dodatkowe 22 cm, wygenerowano miejsce na trzeci rząd siedzeń. W pierwszych zdaniach oficjalnej informacji, BMW chwali się, że po złożeniu tylnych siedzeń wielkość bagażnika wzrośnie z 645 litrów aż do 1905. To dobry wynik, ale jakoś nadal nie możemy się przyzwyczaić do tego typu ważnych informacji z Monachium.

Do napędu Gran Tourera posłużą te same jednostki, które możemy znaleźć pod maską modelu Active Tourera. Będzie to pięć trzy- lub czterocylindrowych silników turbodoładowanych. Dwie z nich to benzynowe o oznaczeniu 218i (136 KM) i 220i (192 KM), a trzy to wysokoprężne 216d (116 KM), 218d (150 KM) i 220d (190 KM). Gran Tourer 220d będzie od początku dostępny nie tylko z napędem na przednią oś, ale także w czteronapędowej wersji xDrive.

BMW X3 - Ogłoszenia

Jak każde nowe BMW z niższej półki, Active Tourera będzie można wyposażyć w jedną z kilku linii modelowych. Paletę otwiera wersja Advantage z dwustrefową klimatyzacją, systemem PDC i tempomatem. Fanów luksusowych wykończeń przekona zapewne Luxury Line z chromowanymi wykończeniami nadwozia, wyróżniającymi się felgami i skórzanymi elementami wnętrza, które nie zmieniło się względem mniejszej wersji serii 2. Dla miłośników ostrzejszych linii przeznaczono wersję Sport Line (inne zderzaki, sportowe zwory felg i lepiej trzymające w zakrętach fotele) lub M Sport, z kierownicą, fotelami i pakietem aerodynamicznym prosto z M GmbH. Tylko czy w takim aucie ma to sens?

Więcej szczegółów technicznych poznamy podczas prezentacji modelu na marcowym salonie samochodowym w Genewie. Zapewne niedługo potem pojawią się polskie ceny i informacja, kiedy minivan wjedzie do salonów na terenie naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW serii 2 Active Tourer

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.