Salon Genewa 2015 | Borgward | Niemiecka marka powraca

Słyszeliście kiedyś o marce Borgward? Jeżeli nie to macie sporo do nadrobienia, bo niemiecki producent produkował w latach 1919 - 1961 nie tylko samochody. Teraz jest szansa, że wróci na rynek

Wideo | BMW serii 3 E36 | Podróż w czasie

Borgward był kiedyś nie mniej znaczącą marką niż popularne dzisiaj Mercedesy , Porsche , Volkswageny czy Audi . Z zakładów na drogi wyjeżdżały nie tylko samochody osobowe, ale także trzykołowce, a firma produkowała nawet helikoptery. Wszystko skończyło się w 1961 roku, w dniu ogłoszenia przez firmę bankructwa.

Teraz, po ponad 50 latach Borgward chce wrócić na rynek. Motywem przewodnim ma być to, co charakteryzowało producenta z Bremen przed laty, czyli innowacje, przyszłościowe rozwiązania i aerodynamiczne nadwozia. Oficjalny powrót zapowiadany jest na zbliżające się, marcowe targi w Genewie, czyli w tym samym miejscu, gdzie w 1949 roku debiutował pierwszy powojenny Borgward Hansa 1500.

Niemiecka firma znajduje się obecnie w rękach wnuczka założyciela - Carla F.W. Borgwarda, Christiana. Na dobry początek marka postanowiła przypomnieć o historii przedsiębiorstwa w formie nowego filmu, który możecie obejrzeć poniżej. Według spadkobiercy oraz nowego inwestora Karlheinza L. Knossa, prezentacja w Genewie będzie dużym krokiem na przód w prowadzeniu przygotowywanego od 10 lat nowego modelu Borgward. Czekamy z niecierpliwością na produkcyjną wersję.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Schlörwagen | Mistrz aerodynamiki, który nie trafił na drogi

Więcej o: