Ford Focus IV | Bogata paleta modeli

Ford zamierza rozbudować paletę nadwoziowa i zbudować pokrewne modele na kolejnej generacji Focusa

Salon Genewa 2015 | Ford Focus RS | Znów na cztery

Konkurencja nie śpi. Opel w tym roku zaprezentuje zupełnie nową generację Astry. Ma to być najbardziej zaawansowany model, jaki firma zbudowała w swojej historii. Opel zamierza też uporać się ze sporą nadwagą, choć zrzucenie obiecanych 100 kg może okazać się niewystarczający, by dorównać konkurencji. Volkswagen także poważnie pracuje nad ósma generacja Golfa i trudno oczekiwać, by w jakimkolwiek stopniu pozwolił konkurencji na odebranie sobie pozycji lidera w klasie.

Ford Focus dopiero przeszedł lifting i to nie byle jaki. Poprawiono niezbyt imponujące własności jezdne ponownie czyniąc z niego przyjaciela kierowcy. W Genewie zadebiutuje topowa wersja RS z silnikiem o mocy ponad 320 KM i napędem obu osi, ale w porównaniu do poprzednich generacji oferta Forda w segmencie C jest nader skromna. To ma się zmienić, gdy do gry przystąpi czwarta generacja Focusa. Nastąpi to prawdopodobnie w 2018 roku.

Ford Focus - Ogłoszenia

Focus IV ma być oferowany w szerszej gamie nadwoziowej obejmującej coś w rodzaju coupe. Jeszcze nie wiadomo, czy chodzi o rywala Astry GTC, czyli wersji trzydrzwiowej stylizowanej na sportowo, czy o dwudrzwiowe coupe planowane na rynek amerykański. Jednak to nie koniec nowości. Na bazie nowego Focusa powstanie model sportowy mogący konkurować z Volkswagenem Scirocco oraz crossover w stylu Golfa Alltrack i Octavii Scout. Ten ostatni model będzie wyposażany w napęd obu osi, który po raz pierwszy ma trafić także do "regularnych" wersji Focusa.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus FL | Pierwsza jazda | Pogoń za doskonałością

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.