Salon Genewa 2015 | McLaren 675LT | Zapowiedź czegoś wyjątkowego

McLaren szykuje dla swoich klientów ciekawą niespodziankę na marcowe targi motoryzacyjne w Genewie. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie i film zapowiadające specjalną wersję modelu 650S

McLaren 650S i 650S Spider | Ten lepszy

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać, ale wiadomo jaką będzie nosić nazwę. Nowy McLaren otrzymał symbol 675LT i oznacza to, że poza zmianami stylistycznymi i aerodynamicznymi, które widać na jedynym zdjęciu tyłu, zostanie on wyposażony w silnik o mocy 675 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Taką ilość koni mechanicznych będzie w stanie wygenerować podwójnie doładowana jednostka V8 o pojemności 3,8-litra.

Z informacji, które pojawiają się w mediach wynika także, że literki LT w nazwie są skrótem od wyrazów "Long Tail" i nawiązują do legendarnego McLarena F1 GTR Long Tail z 1997 roku, który powstał w celu homologacji wersji wyścigowej.

Przeprojektowany tył ma zapewnić nowemu dziełu brytyjskich inżynierów, aż o 40 procent lepszy docisk tylnej osi w porównaniu do 650S. 675LT ma być również lżejszy od swojego protoplasty o około 100 kg. Widoczny na zdjęciu wydech wykonany jest bowiem z tytanu. Na oficjalną premierę 675LT musimy poczekać do 3 marca.

Zobacz wideo
Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

McLaren 650S Le Mans | Ku czci LeMans

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.