Dodge Viper ACR | Zielone światło dla amerykańskiego mordercy

W październiku zeszłego roku pokazali jego koncepcyjną odsłonę na targach SEMA. Wszystko wskazuje na to, że radykalny Viper ACR właśnie dostał zielone światło do produkcji

Dodge Viper | Obniżka cen przywróciła produkcję

Auto z wyglądu będzie wyróżniał ogromnych rozmiarów spojler, który wraz z dokładką przedniego zderzaka ma zapewniać dodatkowy docisk. Wersja koncepcyjna została przygotowana w białym kolorze nadwozia, który ozdobią czarne i czerwone pasy, ale zapewne w wersji produkcyjnej będą dostępne także inne barwy.

Pod maską znajdzie się oczywiście widlasta, dziesięciocylindrowa jednostka napędowa o pojemności 8,4 litra, która w seryjnym Viperze osiąg mocy 640 KM i maksymalny moment obrotowy 812 Nm. Stado koni mechanicznych jednak nieco się powiększy.

Zmiany względem seryjnego Vipera objęły także felgi, które w ACR mają rozmiar 19-cali i są polakierowane na czarno. O skuteczne wytracanie prędkości zadbają ponad 15-calowe ceramiczne tarcze współpracujące z 6-tłoczkowymi zaciskami.

Dwuletnie muscle cary za 100 tys. zł

Viper ACR to auto do użytku raczej torowego, więc pozbawiono go wszystkich zbędnych elementów, które niepotrzebnie zwiększały wagę. Na liście wykreślonych udogodnień znalazły się m.in. radio, wykładzina i elementy wygłuszenia kabiny. Większość plastikowych elementów została zastąpiona karbonowymi odpowiednikami.

Dokładnych danych na temat mocy i osiągów jeszcze nie podano, ale auto ma wejść do produkcji w połowie roku więc możliwe, że już niedługo dowiem się o nim znacznie więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

SRT Viper | Wielka galeria zdjęć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.