Porsche 911 Turbo i Turbo S | Fabryczny aerokit

Porsche Exclusive wprowadza do oferty pakiet aerodynamiczny dla modeli Turbo i Turbo S. Poprawia wygląd i dynamikę jazdy

Porsche 911 GTS Club Coupe | Tylko dla członków

Nowy pakiet przeznaczony jest dla modeli 911 Turbo i 911 Turbo S. Składa się na niego nowy przedni spoiler, przeprojektowana tylna pokrywa z mocowaną na stałe listwą, bocznymi skrzydełkami oraz chowanym skrzydłem o regulowanym kącie pochylenia. Wszystkie nowe elementy, poza podstawą spoilera, polakierowane są na czarno. Poza elementami pakietu lakierowane są również standardowe osłony progów oraz fartuch tylnego zderzaka. Istnieje też możliwość zamówienia pakietu w całości polakierowanego na kolor nadwozia.

Używane 911 - ceny

Jak przystało na pakiet fabryczny został on przebadany w tunelu aerodynamicznym oraz na torze testowym Porsche w Wiessach. Zadaniem stylistów było nadanie mu atrakcyjnego wyglądu, a inżynierów zapewnienie odpowiedniej aerodynamiki. Z jednej strony współczynnik oporu powietrza pozostał na niezmienionym poziomie w stosunku do modelu seryjnego, z drugiej poprawiono docisk przy dużych prędkościach.

Całkowita siła docisku uzyskiwana przez adaptacyjną aerodynamikę 911 Turbo przy 300 km/h w ustawieniu Speed wzrosła o 17 kg, do 26 kg, a w ustawieniu Performance o 18 kg, do 150 kg.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche 911 Targa 4 GTS | Kombinacja jakiej nie było

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.