Instalacja gazowa w nowej Skodzie Fabii

Skoda rozpoczęła sprzedaż trzeciej generacji Fabii z dedykowaną instalacją LPG. Żeby móc oszczędzać, nie tracąc gwarancji producenta, trzeba wydać 4 350 zł

Peugeot 301 LPG | Test | Tanie jeżdżenie

Instalacje LPG zaprojektowane są dla konkretnych modeli Skody i ich wersji silnikowych - do konkretnego pojazdu i silnika dobierane są wszystkie elementy składowe instalacji i opracowywana jest przez firmę Landi Renzo mapa gazowa, której zadaniem jest sterowanie wielkością dawki paliwa gazowego.

W Fabii trzeciej generacji po raz pierwszy zastosowany jest nowy, okrągły przełącznik ze wskaźnikiem ilości paliwa gazowego. Instalacja LPG zastosowana w silniku 1.0 MPI zapewnia ekonomiczną eksploatację samochodu również w przypadku działania funkcji Start-Stop. Gdy podczas postoju zostanie wyłączony silnik, to jego ponowne uruchomienie odbędzie się na paliwie gazowym. W związku z tym w samochodzie, w którym jest aktywna funkcja Start-Stop, nie będzie większego zużycia benzyny.

Używana Skoda Fabia - sprawdź ogłoszenia

Ponadto powyżej prędkości 140 km/h następuje automatyczne przejście z zasilania gazowego na benzynowe, a gdy prędkość spadnie poniżej 140 km/h następuje automatyczne przełączenie zasilania na gaz. Rozwiązanie to ma na celu chronić wnętrze silnika przed nadmiernym nagrzewaniem.

Klient będzie mógł wybrać miejsce wlewu paliwa. Zestawy montażowe opracowane dla tego modelu umożliwiają montaż wlewu gazu w tylnym zderzaku lub pod klapką wlewu paliwa. W przypadku tego drugiego rozwiązania konieczne będzie stosowanie specjalnej redukcji, którą przy każdym tankowaniu trzeba wkręcić w specjalnie przygotowane złącze. Co ważne, wyboru miejsca montażu wlewu należy dokonać przed zamówieniem zestawu montażowego instalacji LPG.

Cena instalacji LPG w nowej Skodzie Fabii wynosi 4 350 zł, niezależnie od rodzaju wlewu.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Fabia | Pierwsza jazda | Bestseller po raz trzeci

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.