Jest szansa na powrót Hummera

General Motors rozważa powrót marki Hummer. Na początku pojawiłby się model, który rywalizowałby z Jeepem Wranglerem

Najsilniejsze tuningowe SUV

Jak donosi m.in Wall Street Journal powołując się na dobrze poinformowane źródła koncernu GM, obecnie mocno jest dyskutowany pomysł odrodzenia marki Hummer. Powodem jest m.in. bardzo dobra sprzedaż Jeepa Wranglera (175 328 sztuk w 2014 roku).

Zobacz ile kosztuje używany Hummer

Hummer zniknął z rynku w 2009 roku po tym, jak w czasie kryzysu nie znalazł na markę żaden kupiec. Najbardziej zainteresowani byli wtedy Chińczycy. Teraz złe czasy minęły i żeby sprostać konkurencji General Motors przydałoby się w portfolio produktowym coś nowego. Hummer byłby idealny. Najwięksi dilerzy w USA mają "po cichu' wysondować potencjał tego pomysłu. Pierwszym modelem mogłoby być auto stworzone na prototypie HX, który został zaprezentowany w 2008 roku. Już wtedy koncepcyjny model był stworzony jako konkurent Wranglera.

Podobnie jak w Jeepie w Hummerze również można demontować niektóre elementy karoserii. I tak ściągniemy panel dachu kierowcy i pasażera, wymontujemy tylną część karoserii i zmienimy SUV w kabriolet. Kto chce nieco ekstremalniej może pozbyć się również drzwi. Pod maską koncepcyjnego HX pracuje 3,6 litrowy silnik V6 o mocy 300 KM. Jednostka benzynowa może być zasilana paliwem E85, które zawiera 85% bioetanolu.

Trzymamy kciuki za powrót Hummera.

ZOBACZ TAKŻE:

Ekstremalne SUV-y i nie tylko

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.