Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Nighthawk | Dla faceta z prawdziwymi...

Z czym kojarzy Wam się wnętrze Rolls-Royce'a w wersji bez dachu? Z jasną tapicerką, naturalnym drewnem i pięknym kontrastującym z nim lakierem nadwozia? To nie jedyna możliwość

Rolls -Royce potwierdza prace nad nowym modelem

Specjaliści z działu Rolls-Royce Bespoke zajmującego się specjalnymi wersjami oraz wyjątkowymi zamówieniami klientów stworzyli Phantom Drophead Coupe w nieco innej kolorystyce, niż ta sugerowana powyżej. O ile ciemny lakier Diamond Black może nie być wielkim zaskoczeniem, o tyle to co fani marki zobaczą po otwarciu drzwi lub przez otwarty dach może przyprawić o szok.

Wnętrze zostało wykończone czarno-czerwoną (Hotspur Red) skórzaną tapicerką oraz... karbonem! Materiał znany niegdyś tylko z lotów w kosmos i samochodów wyścigowych zawitał na pokład najdroższego i najbardziej luksusowego kabrioletu świata. Ultralekki materiał znalazł się na całej desce rozdzielczej, tunelu centralnym, panelach drzwi oraz kierownicy. Żeby dość wyraźnie zaznaczyć odmienność tej wersji otrzymała ona nazwę Nighthawk, która trzeba przyznać pasuje do tego auta idealnie.

Znajdź swój wymarzony samochód używany

Pod maską Phantom Drophead Coupe pracuje silnik V12 o pojemności 6,75-litra o mocy 460 KM i 719 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu 100 km/h na godzinę pojawia się na liczniku po 6 sekundach a prędkość maksymalna może wynieść ponad 240 km/h.

W sumie powstanie 9 sztuk wersji Nighthawk i wszystkie zostaną sprzedane na rynku północnoamerykańskim. Cena oczywiście nie jest znana.

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce | Historia najlepszej marki świata

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.