WRC | Toyota w Rajdowych Mistrzostwach Świata!

Toyota wróci w 2017 roku do rajdów z serii WRC. Zespół wystartuje Yarisem WRC, zaprojektowanym i zbudowanym od podstaw w centrum technicznym TMG w Kolonii

WRC | Rajd Polski w Mikołajkach przez 10 lat

Przez następne dwa lata TMG będzie kontynuował testy Yarisa WRC, by w pełni przygotować go do powrotu do serii, w której zespół zdobył w latach 90. cztery mistrzostwa świata kierowców i trzy producentów.

Sprawdź ceny Toyoty GT86

Informację o powrocie Toyoty do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata ogłosił Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation, podczas konferencji w Tokio, na której po raz pierwszy został zaprezentowany nowy Yaris WRC.

Zobacz wideo

Yaris WRC wyposażony jest w 1,6-litrowy turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, o mocy 300 KM. Obecnie, gdy oficjalny program WRC został już potwierdzony, TMG zintensyfikuje prace nad rozwojem samochodu, powiększając zespół powołany do budowy Yarisa WRC o kolejnych inżynierów i innych specjalistów.

Samochód poddano już wstępnemu programowi testów na europejskich nawierzchniach asfaltowych i szutrowych. Zespół zebrał cenne doświadczenia, które będą podstawą dalszych udoskonaleń. Do tej pory Yarisa WRC testowało kilku młodych kierowców. Spośród nich został wybrany 27-letni Francuz Eric Camilli, który jako pierwszy weźmie udział w specjalnym programie szkolenia kierowców juniorów. Celem programu jest umożliwienie młodym sportowcom osiągnięcie sukcesów na najwyższym stopniu sportu samochodowego.

Toyota GT 86 CS -R3 | Tylny napęd wraca do WRC

Eric będzie uczestniczył w programie treningowym obok Stéphane'a Sarrazina, zwycięzcy Tour de Corse i kierowcy zespołu Toyota Racing w serii długodystanosowych wyścigów FIA World Eudurance Championship oraz pod okiek Sebastiana Lindholma.

Yaris WRC będzie nowym rozdziałem w historii rajdowych samochodów japońskiego producenta, które odnosiły sukcesy w wyścigach World Rally Championship. Jego debiut w 2017 roku będzie wielkim powrotem do tej legendarnej serii.

TMG zakończyło swoją 25-letnią obecność w WRC tytułem mistrza świata w 1999 roku. Od tamtej pory nie oglądaliśmy fabrycznych WRC. TMG już w ubiegłym roku powróciło do świata rajdów dzięki premierze GT86 CS-R3, zaprojektowanego według specyfikacji FIA R3.

ZOBACZ TAKŻE:

Sportowa historia Toyoty | Rajdowe i wyścigowe sukcesy

Specyfikacja Yarisa WRC: fot. Toyotafot. Toyota fot. Toyota

źródło: Okazje.info

Więcej o: