Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor | Czerwona mgła

Jeep wprowadza na rynek limitowaną wersję Grand Cherokee SRT Red Vapor z wyjątkowo bogatym wyposażeniem

Plany koncernu FCA na najbliższe lata

Jeep pochwalił się tym modelem podczas salonu samochodowego w Paryżu. Można tam było zobaczyć z bliska lśniące czerwone nadwozie Grand Cherokee SRT z czarnym lśniącym grillem, równie czarnymi znaczkami firmowymi i ogromnymi kołami o średnicy 20 cali. Nadano mu przydomek Red Vapor. Teraz trafia do europejskich salonów.

Jeep Grand Cherokee - Ogłoszenia

Jeep Grand Cherokee SRT Red Vapor to seria limitowana, którą cechuje bogate wyposażenie. Na pokładzie znajdziemy wiele ułatwiających życie i umilających podróż systemów. Melomani docenią 19-głośnikowy zestaw audio Harman Kardon, biznesmeni jeżdżący w długie trasy adaptacyjny tempomat oraz systemy bezpieczeństwa w rodzaju monitorowania martwych pól w lusterkach, zakupoholicy elektrycznie otwieraną tylną klapę, a zmęczeni dniem kierowcy nowy Active Noise Cancellation redukujący dźwięki o niskich częstotliwościach dobiegające spod maski. Oprócz czerwonego lakieru widocznego na zdjęciach o nazwie Redline Red w katalogu są jeszcze biały Brilliant White i czarny Brilliant Black .

Red Vapor to limitowana edycja bazująca na SRT8. To oznacza, że do napędu użyto tego samego silnika 6.4 V8 generującego 468 KM mocy oraz 624 Nm momentu obrotowego i przekazującego napęd poprzez ośmiobiegowy automat na wszystkie koła. Umożliwia on osiągnięcie pierwszej setki w 5 sekund, na drugą też nie trzeba długo czekać, bo kres możliwości Jeepa kończy się dopiero przy 257 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

Jeep Renegade | Pierwsza jazda | Zaskoczenie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.