Ford Performance | Powstanie Fiesta RS?

Ford Performance, dział powstały z połączenia działów RS i Ford Racing, planuje szereg nowych modeli, w tym jeszcze mocniejszej Fiesty

Wideo | Nadjeżdża nowy Focus RS

Plany Ford Performance są ambitne i obejmują aż 12 nowych modeli, które mają zadebiutować do końca dekady. To oznacza średnio po dwie premiery na każdy kolejny rok.

Ford Focus - Ogłoszenia

Pierwszym modelem będzie szykowany na Genewę zupełnie nowy Focus RS. Otrzyma czterocylindrowy silnik 2.3 EcoBoost o mocy szacowanej na 325-350 KM łączony z sześciobiegową skrzynią ręczną i przekazujący moc na obie osie.

Tuż po nim, jeszcze w tym roku Focus ST z silnikiem wysokoprężnym otrzyma w opcji dwusprzęgłową skrzynię Powershift. Przypomnijmy, że pod maską Focusa "ST D" pracuje silnik 2.0 TDCI o mocy 185 KM. Wersja benzynowa ST (250 KM) pozostanie w ofercie wyłącznie ze skrzynią ręczną.

Nowa informacja dotycząca Fiesty wydaje się najciekawsza. Trwają prace nad wersją jeszcze ostrzejszą od ST. Jak dowiedział się Autocar różnice w osiągach będą wyraźne, a bazą ma być jeszcze obecna generacja miejskiego Forda. Informacja o nadaniu jej nazwy Fiasta RS nie została potwierdzona.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Focus ST po liftingu z silnikiem Diesla

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.