Opel Corsa ecoFlex | Najoszczędniejszy Diesel

Nowa Corsa ecoFlex będzie najoszczędniejszym modelem z silnikiem Diesla dostępnym na rynku

Nadjeżdża nowy Opel Astra | Z Polski

Trzydrzwiowy Opel Corsa napędzany silnikiem 1.3 CDTI o mocy 95 KM i momencie 190 Nm zużywa mało paliwa, bo średnio wg producenta jest to zaledwie 3,3 l/100 km (wersja 5d: 3,4 l/100 km). Silnik wyposażony jest w funkcję start-stop, a napęd na koła przekazuje pięciobiegowa skrzynia. Ten wynik okazał się niewystarczający i Opel postanowił stworzyć jeszcze oszczędniejszą wersję.

Opel Corsa - Ogłoszenia

Nowa Corsa sygnowana nazwą ecoFlex powstała na bazie powyższego modelu. Korzysta z tego samego silnika, tym razem łączonego z nową pięciobiegową automatyczną skrzynią Easytronic 3.0 odznaczającą się obniżonym tarciem wewnętrznym. Kierowca może skorzystać z ręcznego trybu zmiany biegów. Zastosowano też system odzysku energii hamowania oraz opony o niskich oporach toczenia. Te zabiegi okazały się wystarczające, by średnie zużycie paliwa osiągnęło rewelacyjny poziom 3,1 l/100 km, co przekłada się na emisję CO2 82 g/km.

Tym samym Opel Corsa ecoFlex stał się najoszczędniejszym samochodem napędzanym silnikiem Diesla odbierając ten tytuł Volkswagenowi Golf BlueMotion (3,2 l/100 km).

Postęp w opanowywaniu spalania widać, gdy przyjrzymy się kolejnym generacjom Corsy ecoFlex. Jest to o tyle łatwe, że od samego początku, czyli od 2009 roku producent z Russelsheim stosuje w niej ten sam silnik 1.3 CDTI o mocy 95 KM. Pierwsze wcielenie oszczędnego malucha legitymowało się średnim spalaniem wynoszącym 3,7 l/100 km, w 2012 roku było to już 3,3 l/100 km, a teraz jest 3,1 l/100 km.

Sprzedaż nowej Corsy ecoFlex na rynku europejskim rozpocznie się w marcu.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Zafira Tourer z nowym silnikiem 1.6 CDTI

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.