Salon Genewa 2015 | Honda | Nowy rozdział marki w Europie

W ostatnich latach samochody Hondy, które japoński producent sprzedawał w Europie były nieco pozbawione emocji. Teraz wszystko się zmieni

Honda NSX | Dziesięć lat później

Rok 2015 rozpoczyna nową erę Hondy w Europie, gdyż cała gama modelowa marki będzie składała się z aut nowych lub zmodernizowanych. Wersje produkcyjne większości z nich zadebiutują na Salonie Samochodowym w Genewie na początku marca tego roku. Na stoisku Hondy, oprócz samochodów sportowych, po raz pierwszy w Europie będzie można obejrzeć koncepcyjny samochód elektryczny zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Powrót dwóch sportowych legend

Genewa będzie miejscem światowej premiery produkcyjnej wersji modelu Honda Civic Type R. "Auto wyścigowe do codziennego użytku" będzie najbardziej ekstremalnym Type R, jaki kiedykolwiek zbudowano, a to dzięki osiągom i dynamice, które wyznaczą nowe standardy w tym segmencie. Agresywną stylizację modelu podporządkowano funkcjonalności, wyposażono go w nowy silnik Hondy - Turbo VTEC o pojemności 2.0 l i zastosowano pionierskie rozwiązania w podwoziu. Wszystko po to, by dostarczyć kierowcy niezapomnianych wrażeń z jazdy.

Zobacz ceny używanych Hond Type R

Fanom niecierpliwie oczekującym na najnowsze wcielenie hot hatch'a Hondy, dedykowano osobną stronę internetową , która rusza w dniu dzisiejszym. Zapewni ona dostęp do ekskluzywnych materiałów dotyczących tego sportowego hatchbacka oraz umożliwi poznawanie i udostępnianie treści poświęconych Civicowi Type R jeszcze przed jego genewskim debiutem.

Zobacz wideo

Produkcyjna wersja modelu Hondy NSX zadebiutuje w Genewie 25 lat po swoim poprzedniku. Supersamochód z napędem hybrydowym został z rozmysłem stworzony tak, by dostarczyć nowych sportowych wrażeń i tym samym rzucić wyzwanie konwencjonalnym poglądom dotyczącym możliwości aut należących do tego segmentu.

Honda Jazz | To tylko prototyp

Nowe modele HR-V i Jazz

W Genewie zadebiutują produkcyjne wersje zupełnie nowych modeli HR-V i Jazz, które pojawią się w salonach dealerskich Hondy w roku 2015. Nowy HR-V łączy styl coupe z wytrzymałością, przestronnością i użytecznością samochodu SUV, czego rezultatem jest pełen sportowego ducha, wyrazisty i uniwersalny crossover należący do segmentu B. Honda powraca do rywalizacji w klasie, którą w 1998 roku zapoczątkowała pierwszą generacją modelu HR-V.

W Genewie zadebiutuje też trzecie pokolenie modelu Jazz, której atutem będzie nowy, odważny design i powiększone wnętrze. Samochód przeprojektowano od A do Z, nie pozbawiając go jednak zalet, za które ceniono poprzedników tego modelu. Auto dostępne będzie z nowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 litra.

Z myślą o przyszłości

Honda FCV Concept  - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz - demonstruje ewolucję stylistyczną, jakiej można oczekiwać od kolejnej generacji bezemisyjnego samochodu Hondy na ogniwa paliwowe. Konstruując FCV Concept, osiągnięto znaczące postępy w rozplanowaniu podzespołów i przestrzeni we wnętrzu, obniżono koszty produkcji i poprawiono parametry eksploatacyjne uzyskiwane w realnych warunkach drogowych. Zwiększono między innymi zasięg na jednym tankowaniu do ponad 480 kilometrów oraz skrócono czas tankowania, które obecnie zajmuje od 3 do 5 minut.

Powraca słynne ze swoich efektów partnerstwo McLaren-Honda

McLaren-Honda, bolid Formuły 1 na sezon 2015, pojawi się w Genewie tuż przed swoim debiutem na torze w Melbourne, w Australii, gdzie 15 marca odbędzie się inauguracyjny wyścig sezonu F1. Jednym z celów nowego etapu współpracy partnerskiej jest przyćmienie sukcesów sprzed ponad 2 dekad, gdy w ciągu czterech sezonów wyścigowych (1988 - 1991), czterokrotnie świętowano zdobycie tytułu mistrza świata Formuły 1w kategorii konstruktorów.

ZOBACZ TAKŻE :

Wyjątkowe japońskie i koreańskie auta

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.