Salon Genewa 2015 | EDAG Light Car Cocoon | Wizja lekkości

Biuro konstrukcyjne EDAG pokaże na salonie samochodowym w Genewie studyjny model o nazwie Light Car Cocoon. Jego karoseria powstała w drukarce 3D i wykonana jest z tekstylnych materiałów

EDAG Light Car - Open Source Concept

Pochodząca z Niemiec firma chce pokazać  w ten sposób jak może wyglądać budowa lekkich aut w przyszłości - powstała w drukarce 3D bioniczna struktura nadwozia, która pokryta jest tkaniną. EDAG uzyskuje w ten sposób ekstremalnie lekką karoserię, której materiał wg. twórców jest odporny na różne warunki atmosferyczne.

Używane Lamborghini. Sprawdź ile kosztuje

Twórcy projektu podświetlili karoserię światłami LED. Dzięki temu chcą pokazać zupełnie nowe rozwiązania. Lakierowanie nadwozia staje się przez to zbędne. Możemy dobierać sobie kolor nadwozia w zależności od miejsca czy humoru.

Poszycie karoserii to właściwie coś na kształt kokonu. Dzięki zastosowaniu drukarki 3D nadwozie można zbudować bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Póki co nie ma szans na zastosowanie tej metody na masową skalę, ale inżynierowie z EDAG widzą w najbliższej przyszłości wykorzystanie tej metody przy budowie niektórych elementów wnętrza.

ZOBACZ TAKŻE:

Najciekawsze koncepty Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.