Nadjeżdża nowy Opel Astra | Z Polski

Na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie Opel zaprezentuje nową generację Astry, która ma być pod każdym względem lepsza od poprzedniczki

Nowy Opel Corsa na polskim rynku

Równo po sześciu latach przyszła pora na konieczne zmiany. Na jesieni 2015 roku na rynku pojawi się zupełnie nowa generacja kompaktowego modelu Opla. Do najważniejszych zmian można zaliczyć solidną dietę, w stosunku do obecnego modelu masa własna zostanie zredukowana o ok. 100 kg, co wpłynie na poprawę prowadzenia i zmniejszenie zużycia paliwa. Ponadto, mimo zmniejszonych wymiarów nadwozia, kabina samochodu będzie przestronniejsza.

Opel Astra - Ogłoszenia

Ciężko powiedzieć coś konkretnego o stylistyce nowej Astry. Z jednej strony zyska detale charakterystyczne dla marki, z drugiej można spodziewać się pewnego wpływu koncepcyjnego modelu Monza . Obecnie można zobaczyć tylko prototypowe egzemplarze w pełnym kamuflażu.

Wiadomo natomiast, że Opel pozostanie wierny szerokiej gamie nadwoziowej. Oprócz podstawowego hatchbacka do produkcji trafi coupe (GTC), kombi oraz sedan. W ofercie nie zabraknie też przyprawionej na ostro sportowej wersji OPC.

Debiut nowej Astry, podobnie jak to miało miejsce w przypadku jej poprzedniczki, odbędzie się podczas salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem. Produkcja w fabryce w Gliwicach ruszy jeszcze w tym roku. Drugą fabryką będzie angielskie Ellesmere Port, gdzie będą powstawać wersje z kierownicą po prawej stronie ( Vauxhall i Holden ).

Zobacz wideo

W gliwickiej fabryce od 2013 roku powstaje również kabriolet Cascada . Choć jest on spokrewniony z aktualną generacją Astry, to jego produkcja będzie kontynuowana równolegle z nowym modelem.

ZOBACZ TAKŻE:

15 lat OPC | Krótka historia zadziornych Opli

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.