Salon Genewa 2015 | Renault Kadjar | Brat Nissana Qashqai

Renault poinformowało, że wprowadzi do sprzedaży nowego crossovera z segmentu C. Samochód będzie można po raz pierwszy zobaczyć na żywo podczas salonu w Genewie

Renault Captur w edycji Helly Hansen

Kompaktowy Kadjar to większy brat modelu Captur, bazującego na Clio i cieszącego się dużym zainteresowaniem na rynku. Auto nie zastąpi jednak SUV-a Koleos. Francuski producent podaje, że nowy crossover wpisze się pomiędzy dwa dotychczasowe modele. Nadwozie ma 4,45 metra długości, 1,84 metra szerokości i 1,60 metra wysokości.

Używany Renault Captur - ogłoszenia

Kadjar brzmi egzotycznie. Renault twierdzi, że taki był zamiar. Nazwa powstała z połączenia słów "kad"i "jar". Pierwsze pochodzi od terminu "quad" -pojazdu z napędem na cztery koła, a drugie odwołuje się do pojęć "agile" (zwinny, zwrotny) i "jaillir" (z franc. pojawić się błyskawicznie).

Kadjar dzieli płytę podłogową z Nissanem Qashqai (japońska marka należy do koncernu Renault). Dostępna będzie wersja z napędem na przód lub wszystkie koła. Do napędu posłużą prawdopodobnie silniki diesla o mocy 110 i 130 KM pochodzące z modelu Qushqai.

Nowy model będzie produkowany w co najmniej dwóch fabrykach - w Hiszpanii i Chinach (wraz z tamtejszym partnerem, firmą Dongfeng). W sprzedaży nowy crossover Renault pojawi się latem 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki SX4 S-Cross i Nissan Qashqai | Porównanie crossoverów

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.