McLaren F1 Jasia Fasoli na sprzedaż

Rowan Atkinson postanowił sprzedać swój wyjątkowy samochód - McLarena F1 z 1997 roku. Aktor znany z roli Jasia Fasoli rozstanie się ze swoim superautem za kwotę 8 milinów funtów

McLaren 650S Le Mans | Ku czci LeMans

60-letnia gwiazda brytyjskiego kina jest właścicielem najbardziej kultowego modelu marki McLaren od nowości. W salonie zapłacił za niego 18 lat temu 640 000 funtów. W międzyczasie wartość McLarena wzrosła i obecnie osiągnęła kwotę 8 milionów funtów.

Rowan Atkinson postanowił sprzedać auto dzięki pośrednictwu salonu samochodów luksusowych w Londynie - Taylor & Crawley. Samochód aktora jest polakierowany dość rzadkim fioletowo-brązowym lakierem i jest oznaczony 61 numerem produkcyjnym (z 64, które powstały z homologacją drogową). W sumie powstało 106 McLarenów, ale reszta byłą przeznaczona do jazdy wyścigowej. Sześć z nich to wersje LM, trzy GT, dwadzieścia osiem GTR. Pierwsze pięć sztuk pozostało w prototypowej specyfikacji.

Sprawdź ceny używanych modeli Porsche

Egzemplarz, o którym mowa mimo tego, że kosztuje fortunę nie jest idealny. Rowan Atkinson aż dwa razy miał za jego kierownicą wypadki. Pierwszy z nich miał miejsce w 2009 roku i była to niegroźna stłuczka z Roverem Metro. Drugi zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2011 roku i okazało się bardzo poważne. Atkinson wypadł z drogi na mokrej nawierzchni niedaleko miejscowości Peterborough i bardzo mocno uszkodził nie tylko McLarena, ale także swoje ramię. Następnie dość długo czekał na wypłacenie ubezpieczenia, którego wartość ostatecznie wyniosła 910 000 funtów. Dzięki tej kwocie auto zostało w pełni odbudowane w serwisie McLarena.

ZOBACZ TAKŻE :

Co kupują Polacy? | Najdroższe auta w kraju

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.