Plany koncernu FCA na najbliższe lata

W koncernie FCA jest wiele do zrobienia, ale inżynierowie nie próżnują. Oto plan europejskich premier na najbliższe lata

Abarth i Alfa Romeo | Nowe roadstery z Włoch

Na początek smutna wiadomość. W kalendarzu nowości koncernu FCA zabrakło miejsca dla marki Lancia. Dziś jej rolą jest oferowanie modeli Chryslera na europejskim rynku, ale w ofercie są też modele własne: Ypsilon i Delta. Po zakończeniu ich produkcji prawdopodobnie Lancia nie będzie już posiadać włoskich modeli w ofercie.

Alfa Romeo

Gama modeli Alfy Romeo nie należy do imponujących. Zaledwie trzy modele, z czego dwa wielkoseryjne nie są już najnowszymi konstrukcjami, to nad wyraz skromna oferta. Ale w najbliższym czasie ma to się zmienić. Nadchodzące premiery mają pomóc marce osiągnąć poziom sprzedaży 400 tys. samochodów rocznie do 2018 roku.

Alfa Romeo szykuje dwie ważne nowości. Pierwszą będzie "Giulia" (nazwa niepotwierdzona, debiut 24 czerwca), czyli model klasy średniej, następca modelu 159. Ma mieć tylny napęd oraz otrzymać wersję sportową mogącą rywalizować z BMW M3, czy Audi RS4. Drugi model to "Alfetta", czyli następca 166-ki. Jej debiut przewidziano na przyszły rok.

W planach do 2016 roku włącznie zabrakło sportowego modelu. Tak więc nowy Spider pojawi się najwcześniej w 2017 roku.

Maserati

W Maserati też sporo nowości. W tym roku zobaczymy w końcu długo oczekiwany model Levante, czyli luksusowego SUVa. Pod maską mocne silniki V6 Turbo o mocach 350-425 KM oraz potężne V8 generujące 560 KM. Oczywiście sukces modelu w Europie uzależniony jest od jednostek wysokoprężnych, ale i tych nie zabraknie. Diesle będą miały 250, 275 lub 340 KM mocy.

Druga nowość, to Alfieri. W przyszłym roku Maserati pokaże typowo sportowe coupe. Pod maskę mają trafić silniki V6 o spektrum mocy 410-520 KM. Tuż po nim pojawi się następca luksusowego coupe GranTurismo.

Maserati Ghibli Ermenegildo Zegna Edition Concept

Fiat

Na rynku polskim właśnie debiutuje Fiat 500X. To nie koniec nowości w segmencie aut miejskich. Punto, ten model doczeka się następcy w 2016 roku. W planach są jeszcze dwa osobowe modele (segment A i C), ale będą projektowane pod kątem rynków południowoamerykańskich i wyłącznie tam sprzedawane.

Jeep

Dla dyrektorów sprzedaży Jeepa najważniejszy będzie rok 2016. Wtedy Patriot i Compass zostaną zastąpione jednym modelem o nieznanej jeszcze nazwie. W przyszłym roku Cherokee otrzyma nowy wygląd.

Pod koniec tego roku Grand Cherokee otrzyma drobne zmiany, a jego następca jest planowany na drugą połowę 2017 roku. Także w 2017 r. nowy dziś Renegade przejdzie zmiany stylistyczne, a Wrangler zadebiutuje w zupełnie nowej odsłonie. W 2018 roku na rynek powróci największy model Grand Wagoneer, następca Commandera.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulietta Sprint | Pierwsza jazda | Sportowy duch

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.