Hyundai Veloster po faceliftingu | Detale i nowy automat

Hyundai Veloster to bardzo oryginalne auto. Koreańczycy zdecydowali się ostatnio na facelifting wprowadzonego w 2011 roku. Zmiany stylistyczne to jednak tylko dodatek

Wideo | Hyundai Veloster terroryzuje Waszyngton

Stylistyka Velostera jest tak oryginalna, że modyfikacje nie były specjalnie potrzebne, dlatego też w nadwoziu zmieniły się takie detale jak wygląd felg i srebrna ramka w osłonie chłodnicy. Inżynierowie z Korei przygotowali jednak zupełnie nową, 7-biegową, dwusprzęgłowa, automatyczną skrzynię biegów. Będzie ona współpracować najmocniejszym silnikiem w gamie Velostera, czyli z turbodoładowanym 1,6 o mocy 204 K i 264 Nm momentu obrotowego.

Hyundai Veloster - ogłoszenia

Kilka nowości pojawiło się także we wnętrzu oraz liście wyposażenia. W odświeżonym modelu Veloster zadebiutował nowy dla Hyunadaia system dźwięku silnika emitowany z głośników. Teraz kierowca może wybierać spośród 6 różnych dźwięków. Nowość stanowią także dwukolorowe tapicerki oraz nieco przeprojektowane zegary.

Niestety na razie odświeżony Veloster będzie dostępny jedynie w Korei Południowej i nie wiadomo czy auto trafi do Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Veloster | Test wideo

Hyundai VelosterHyundai Veloster Fot. Bartosz Sińczuk | Hyundai Veloster

Więcej o:
Copyright © Agora SA