Shelby GT | Mustang, którego Hellcat może się bać

GT to najmocniejsza wersja nowego Mustanga przygotowana przez Shelby American

Shelby GT350R Mustang | Do jazdy po ulicy, gotowy na tor

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles na stoisku Forda można było zobaczyć model Mustang GT350. Ale Shelby American prowadzi sprzedaż własnych aut. W ich katalogu znajdziemy modele, w których znaczki firmowe Forda zastąpiono wizerunkiem kobry.

Najnowszym modelem Shelby'ego jest model GT. Bazą jest nowy Ford Mustang GT poddany odpowiednim modyfikacjom. W nadwoziu zastosowano pakiet elementów z włókna węglowego, z którego wykonano przedni i tylny spoiler, nakładki na progi, dyfuzor, maskę silnika i obudowy lusterek. Przedni grill powstaje ze stopów aluminium.

Seryjny silnik V8 5.0 Coyote Forda poddano modyfikacjom. Dostępne w GT350 500 KM wydaje się skromnym stadem w porównaniu z oferowanymi tu 627 KM. Tak dużą moc udało się uzyskać dzięki zastosowaniu sprężarki Ford Racing. Jeśli to za mało, na liście opcji znajduje się możliwość zwiększenia mocy do ponad 700 KM, dzięki czemu wzmocnione Shelby GT może równać się z zaprezentowanym w zeszłym roku Dodgem Challenger Hellcat (700 KM).

Zmiany pod maską pociągnęły za sobą modyfikacje podwozia. Od nowa zaprojektowano tylne w pełni niezależne zawieszenie i dodano sportowe hamulce tylnej osi. Sportowe zawieszenie obejmuje nowe amortyzatory, sprężyny i drążki stabilizatora. Na liście opcji są amortyzatory o regulowanej sztywności.

Na cenę Shelby GT składa się cena Mustanga GT (w USA od 32 300 dolarów) i modyfikacji w firmie Shelby American. Podstawowy pakiet kosztuje 39 995 dolarów. Sprzedaż rozpocznie się w drugim kwartale tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger SRT Hellcat | Z kagańcem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.