Salon Detroit 2015 | Ford F-150 Raptor SVT | Pickup z emocjami

Ford F-150 to lekka półciężarówka, która nie wzbudza specjalnie wielkich emocji. Sytuacja zmienia się znacząco, jeżeli mówimy o właśnie zaprezentowanej na salonie w Detroit wersji Raptor SVT

Ford F150 | Rocznik 2015 rusza na podbój

Już na pierwszy rzut oka widać, że Raptor SVT to nie jest zwykły pickup. Poszerzone czarne nadkola, ogromna atrapa z napisem "FORD", wielki wlot powietrza na masce oraz płyta pod silnikiem i czarne 17-calowe felgi obute w opony BFGoodrich All-Terrain K02 - to jego znaki rozpoznawcze. Do tego nowe wkłady lamp z LED-owymi światłami do jazdy dziennej, tworzącymi obrys reflektora, dwie końcówki wydechu i również LED-owe tylne lampy, które łączy klapa z kolejnym ogromnym napisem "FORD". Prawdziwy amerykański styl bezdroży.

Wygląd to jedno, ale emocje w przypadku Forda SVT Raptor nie maleją, gdy zajrzymy pod maskę. Tam miejsce znalazł 3,5-litrowy, benzynowy silnik V6 EcoBoost o mocy, jak obiecuje Ford, większej niż wcześniej montowane V8, legitymujące się 411 KM i 588 Nm momentu obrotowego. Silnik będzie współpracował z 10-biegowym automatem, który w przyszłości ma także trafić do Forda Mustanga.

Ford F150 w Twoim zasięgu - Ogłoszenia

Zmiana jednostki V8 na V6 oraz redukcje masy w konstrukcji nadwozia przyczyniły się do obniżenia wagi o ponad 220 kg. Mimo to auto jest o ponad 15 cm szersze, dzięki czemu zapewniać lepsze właściwości trakcyjne. Te mają się poprawić także dzięki nowemu napędowi na cztery koła z systemem "moment obrotowy na życzenie", sterowanym za pomocą modułu Terrain Managment System. Dzięki niemu kierowca będzie mógł wybierać między kilkoma trybami jazdy: Normal, Street, Weather, Mud, Baja lub Rock.

Podróżowanie nowym Raptorem ma być jeszcze łatwiejsze dzięki zawieszeniu wyższemu o niespełna 30 cm z przodu i ponad 30 cm z tyłu. Jeżeli dodamy do tego kamery cofania i kilka systemów wspomagających kierowcę oraz nieco bardziej sportowe wykończenie wnętrza, to Ford F-150 Raptor okaże się prawdziwym towarzyszem podróży po bezdrożach, niestety tylko tych mieszkających w Ameryce Północnej...

ZOBACZ TAKŻE:

Za co kochamy amerykańską motoryzację

Dodge RAM SRT10Dodge RAM SRT10 Dodge RAM SRT10

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.