Salon Detroit 2015 | Buick Avenir Concept | Limuzyna, jakich mało

Amerykańskie targi powinny oznaczać ciekawe premiery aut amerykańskich marek. I tak właśnie jest. Na targach NAIAS w Detroit Buick zaprezentował interesującego, luksusowego sedana

Buick Riviera | W czerni jej do twarzy

Prezentowane auto to jeszcze koncept, więc nazwa Avenir pasuje do niego jak ulał. "Avenir" po francusku oznacza przyszłość. Samochód przykuwa wzrok oryginalną linią nadwozia. Jego proporcje (długa maska, duży rozstaw osi i pochylony tył) przypominają słynny model Riviera.

Flagowy Buick jest dużych rozmiarów, ma 5 195 mm długości i 1 931 mm szerokości. Mimo to, nie sprawia wrażenie ociężałego, wręcz przeciwnie. Auto naprawdę prezentuje się znakomicie. Wnętrze jest z kolei minimalistyczne. Na desce rozdzielczej dominuje duży ekran o przekątnej 12 cali. Jeszcze większe monitory mają przed oczami pasażerowie z tyłu. Kabina jest czteroosobowa, przez środek pojazdu biegnie tunel centralny.

Nie znamy dokładnych danych technicznych Buicka Avenir, ale wiemy, że do napędu konceptu wykorzystano nowej generacji benzynową jednostkę V6 z systemem dezaktywacji cylindrów, współpracującą z 9-stopniową automatyczną skrzynią biegów.

Na koniec pozostaje pytanie: czy w tym kierunku w przyszłości podąży Buick? Mamy nadzieję, że tak!

Zobacz wideo

Kamienie milowe Buicka

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.