Salon Detroit 2015 | Volkswagen Cross Coupe GTE | Kolejny SUV

2015 rok Volkswagen rozpoczyna od premiery koncepcyjnego modelu Cross Coupe GTE. Auto, debiutujące na salonie w Detroit, zapowiada nową serię SUV-ów niemieckiej marki

Salon Detroit 2015 | Nowe Audi Q7 | Drugie wcielenie

Po pokazanym w Detroit w 2013 roku koncepcyjnym Cross Blue oraz Cross Blue Coupé przedstawionym w listopadzie 2013 roku w Los Angeles, Volkswagen Cross Coupe GTE stanowi trzecią i ostatnią zapowiedź siedmioosobowego SUV-a zbudowanego na modułowej platformie MQB. Seryjna wersja Volkswagena Cross Blue zadebiutuje w 2016 roku, jego produkcja zostanie zlokalizowana w zakładzie w Chattanooga, w stanie Tennessee.

VW Tiguan - sprawdź ogłoszenia

Tegoroczny debiutant, koncepcyjny Cross Coupe GTE, wyposażony jest w napęd hybrydowy typu plug-in (baterie można ładować ze źródła zewnętrznego), składający się z silnika V6 o pojemności 3,6 litra i dwóch silników elektrycznych. Dzięki temu auto jest szybkie, ale również oszczędne. Wyłącznie na napędzie elektrycznym samochód może przejechać dystans 32 km.

Jednostka benzynowa generuje 206 kW mocy (280 KM) i 350 Nm momentu obrotowego, a elektryczne odpowiednio - 40 kW i 220 Nm oraz 85 kW i 270 Nm. Łączna moc systemu wynosi 360 KM, więc osiągi są bardzo dobre. Napęd trafia na wszystkie koła.

Pełnię możliwości auta kierowca może wydobyć wybierając tryb "GTE", w którym podczas przyspieszenia oba źródła napędu pracują jednocześnie. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa niewiele ponad 6 sekund. Prędkość maksymalna to 209 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Detroit 2015 | Mercedes GLE Coupe | Konkurent "X6-ki"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.