Honda Jade | Już nie tylko dla Chin

Honda Jade to minivan z niskim nadwoziem, jest jednak o numer większa od Hondy Civic Tourer. Czy trafi do Europy?

Honda Civic Tourer | Pierwsza jazda | Powrót w dobrym stylu

We wrześniu 2013 roku na rynku chińskim zadebiutowała Honda Jade. To kompaktowy minivan o niskiej sylwetce. Pod względem gabarytów przypomina jednak bardziej osobowe kombi, niż typowego minivana. Jej wysokość to 1,5 m, jest więc aż o 8 cm niższa od Volkswagena Golfa Sportsvan i zaledwie o 2 cm wyższa od Hondy Civic Tourer. Długość modelu Jade wynosi zaś 4,66 m, a rozstaw osi 2,76 m, dzięki czemu we wnętrzu bezproblemowo zmieszczono trzy rzędy siedzeń. Ich układ to 2+2+2 lub 2+3+2.

Honda Insight z drugiej ręki

To bardzo ciekawy samochód, który mógłby spodobać się ludziom poszukującym przestronnego auta, ale unikających minivanów jak ognia. Honda podjęła już decyzję o wprowadzeniu go na... własny rynek. Jade pojawi się w japońskich salonach marki już niedługo. Pod maską będzie pracował hybrydowy zespół napędowy wykorzystujący silnik spalinowy 1.5 i siedmiobiegową skrzynię dwusprzęgłową. Napęd ten trafi także pod maskę crossovera HR-V, który w tym roku powinien zadebiutować w Europie.

Teoretycznie Honda Jade została zaprojektowana jako model globalny, ale nie jest pewne, czy kiedykolwiek pojawi się na rynku europejskim.

ZOBACZ TAKŻE:

Acura NSX | W końcu wersja produkcyjna

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.