Salon Detroit 2015 | Volvo S60 Cross Country | Przecierają szlak w kierunku...

Uterenowione kombi to coraz popularniejsza klasa samochodów. Volvo od lat znane jest z produkcji swoich modeli z linii Cross Country, ale tego co Szwedzi zapowiedzieli jako premierę na targi w Detroit się nie spodziewaliśmy

Wideo | Volvo , crashtest w terenie

Oto Volvo S60 Cross Country, czyli bardzo nietypowa konstrukcja, oparta o sedana S60, ale z wyższym zawieszeniem i elementami stylistycznymi mającymi upodobnić go do auta terenowego. Oczywiście techniczne i stylistycznie S60 Cross Country to połączenie znanego od dwóch lat sedana i modelu V60 Cross Country.

Volvo S60 na rynku aut używanych - ogłoszenia

Samochód z zewnątrz prezentuje się nieco dziwnie. Do zwykłego nadwozia dodano listwy w kolorze aluminium, które imitują osłony podwozia. Z tyłu na zderzaku pojawił się także napis "Cross Country". Uterenowione S60 poznamy przede wszystkim po podniesionej o 65 mm wysokości nadwozia oraz nowym wzorze felg w rozmiarze 18 lub 19 cali. Całość tworzy bardzo niecodzienny widok, a jedynym autem do którego można porównać nowe Volvo jest model Eagle nieistniejącej już amerykańskiej marki AMC. Jak widać nawet tak ciekawy projekt nie uratował tej marki od ostatecznego upadku.

Volvo S60 Cross Country Volvo S60 Cross Country  fot. Volvo fot. AMC

Gama jednostek napędowych S60 CC będzie składać się z wersji T5 AWD z pięciocylindrowym benzynowym silnikiem o pojemności 2,5 l i mocy 250 KM oraz wysokoprężnych D4 AWD i D5 AWD z pięciocylindrową jednostką o pojemności 2,4 litra. Oferowana będzie także wersja przednionapędowa z nowym dwulitrowym Dieslem z serii Drive-E.

Nie wiadomo jeszcze kiedy samochód pojawi się na europejskim rynku, ponieważ zaprezentowane w listopadzie V60 Cross Country wejdzie do sprzedaży dopiero w połowie 2015 roku. Wcześniej oba auta będzie można zobaczyć na amerykańskich drogach. O ile wersja kombi ma szansę cieszyć się powodzeniem klientów, o tyle jesteśmy pełni obaw o rynkowy sukces S60 Cross Country. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że raczej nie ma na to większych szans, ale Volvo życzymy powodzenia. Może S60 Cross Country, dzięki gładko opadającej linii dachu, okaże się kluczowym rywalem BMW X4?

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo V60 Cross Country | Uterenowione kombi

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.