Abarth i Alfa Romeo | Nowe roadstery z Włoch

Spokrewniony z Mazdą roadster nie będzie Alfą Romeo, ale Abarthem. Alfa ma swoje własne plany odnośnie modeli ze zdejmowanym dachem

Alfa Romeo 4C Spider | Nareszcie oficjalnie

Nadeszły dobre czasy dla miłośników włoskich roadsterów. Alfa Romeo szykuje się już do oficjalnej premiery swojej odpowiedzi na Lotusa Exige , czyli modelu 4C Spider. Jest on znacznie tańszy, niż przepiękny 8C Spider, powstały w liczbie 500 egzemplarzy, ale jego produkcja i tak jest niewielka i z pewnością pozostanie on dość rzadko spotykanym modelem na naszych drogach.

Z pewnością z myślą o większej sprzedaży koncern Fiata (FCA) podpisał umowę z Mazdą na budowę wspólnego roadstera. Niedawno pokazana czwarta generacja MX-5 stanie się bazą dla nowego małego auta sportowego włoskiej marki. Do niedawna wszyscy byli przekonani, że będzie to Alfa Romeo, ale okazuje się, że nie. Z japońskiej fabryki Mazdy wyjadą prawdopodobnie roadstery ze znaczkiem Abartha .

Alfa Romeo Spider - Ogłoszenia

Dobra wiadomość dla miłośników Alfy Romeo Spider. Jest spora szansa, że w przeciągu kilku lat w salonach tej marki pojawi się następca godny noszonej nazwy. Powstanie na platformie Giorgio, na której powstaje tylnonapędowa  limuzyna klasy średniej. Jej debiut planowany jest na rok 2016, a jedną z prawdopodobnych nazw jest Giulia. Możemy mieć jedynie nadzieję, że nowy Spider będzie równie piękny, co koncept Alfa Romeo 2uettottanta.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 | Czwarta generacja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.