Salon Detroit 2015 | Alfa Romeo 4C Spider | Nareszcie oficjalnie

Na zeszłorocznym salonie samochodowym w Genewie zaprezentowano model studyjny. Teraz, w Detroit światło dzienne ujrzała wersja produkcyjna

Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB LPG | Test | Alfa daje w gaz!

Dlaczego Włosi zdecydowali pokazać nowy model właśnie w USA? Według najnowszej strategii amerykański rynek jest dla Alfy Romeo bardzo ważny.  Właśnie tam 4C Spider, podobnie jak wcześniejsza wersja coupe, będzie najpierw oferowana.

Zobacz za ile możesz kupić używaną Alfę Romeo 4C

Na szczęście seryjna wersja nie różni się wiele od konceptu. Nie przetrwał jedynie centralnie umieszczony układ wydechowy. Spider ma około 60 kg (Coupe 898 kg) większą masę własną od wersji coupe. Pod maskę trafił ten sam turbodoładowany, czterocylindrowy silnik o pojemności 1,75 litra i mocy 240 KM. W zamkniętej wersji zapewnia to przyspieszenie do setki w czasie 4,5 sekundy i prędkość maksymalną 258 km/h. Osiągów Spidera póki co nie znamy, ale na szczęście te stoją na drugim miejscu. O wiele ważniejsza jest frajda z jazdy, w szczególności po krętych drogach. Typujemy w ciemno, tej w otwartej wersji 4C nie zabraknie.

W sprzedaży nowy model pojawi się latem 2015. Do Europy Alfa Romeo 4C Spider trafi nieco później. Ceny nie są znane tak samo jak fakt, ile sportowych Alf zostanie wyprodukowanych. W przypadku wersji Coupe jest to limitowana seria 3500 sztuk, z czego tylko tysiąc trafiło na rynek europejski. Za zmkniętą wersję włoskiego coupe zapłacić trzeba minimum 220 000 złotych. Model "Launch Edition" kosztował 30 tysięcy więcej, ale jego już i tak nie możecie kupić. Sprzedano wszystkie. Tak czy inaczej, chcemy więcej takich Alf!

Alfa Romeo 4C | Wiemy o niej wszystko | Ceny

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.