Hybrydowy Passat dla niemieckiej policji

Volkswagen zaprezentował nowego Passata w policyjnych barwach. B8 służbę rozpocznie na początku 2015 roku

Lamborghini Huracan dla włoskiej policji

Passat to najczęściej używany samochód przez niemiecką policję. Nie dziwi więc fakt, że również najnowsza wersja doczekała się modelu w policyjnym mundurze. Większość z Volkswagenów była wyposażona do tej pory w silnik diesla. Tym razem koncern z Wolfsburga, poza dieslem oferuje alternatywę. Nie będzie to jednak mocny silnik benzynowy, tylko model... GTE, czyli wersja z technologią Plug-in-Hybrid. W sumie sprytny pomysł. Podjeżdżający bezszelestnie radiowóz podczas włamania... prawie jak w filmie.

Hybrydowy Passat został zaprezentowany na ostatnim salonie samochodowym w Paryżu. Do napędu służy silnik benzynowy 1.4 TSI o mocy 156 KM. Dodatkowo wspierany jest przez elektryczny silnik o mocy 115 KM. W sumie taki zestaw jest w stanie wytworzyć maksymalnie 218 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Moc przenoszona jest za pomocą 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów typu DSG.

Używany Passat od...

Volkswagen chełpi się tym, że km w trybie hybrydowym średnie spalanie powinno wynosić około 2 litry na 100 km. 50-litrowy bak paliwa i w pełni naładowane litowo-jonowo baterie powinny zapewnić 1000 kilometrów zasięgu. Idealne auto na długie pościgi. Sprint do setki zajmie około 8 sekund, a maksymalna prędkość wynosi 220 km/h. Zasięg na silniku elektrycznym wynosi 50 km.

ZOBACZ TAKŻE :

Nowe i szybkie radiowozy dla mazowieckiej policji

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.