Puritalia 427 | Gotowa do produkcji

Na włoskiej ziemi narodził się nowy samochód sportowy. Nazywa się Puritalia 427 i jest gotowy do produkcji

Silniki V8 | Kto opiera się jeszcze downsizingowi?

Pierwsze informacje wraz z gotowymi zdjęciami samochodu przedstawiliśmy ponad dwa lata temu . Firm chcących budować samochody sportowe jest wiele, ale niewielu udaje się dojść do etapu gotowego produktu. Puritalia jednak przezwyciężyła wszelkie trudności i 16 grudnia zaprezentowała gotowy model 427.

Przedstawiciele firmy nie ukrywają, że inspiracją dla powstania tego auta była AC Cobra 427. Chodziło więc o to, by zbudować lekkie auto z mocnym silnikiem dające czystą radość z jazdy.

Zgodnie z wstępnymi założeniami Puritalia 427 napędzana jest pięciolitrowym V8 pochodzącym z półki Forda . W wersji podstawowej, czyli wolnossącej, osiąga 445 KM mocy oraz 530 Nm momentu obrotowego. Jest też możliwość zamówienia małego potwora z tą samą jednostką, ale wspomaganą doładowaniem mechanicznym. Dzięki niemu moc wynosi 605 KM, a moment 640 Nm. Moc na tylne koła przenosi ręczna skrzynia o sześciu przełożeniach.

Osiągi auta nie są znane, ale można je sobie wyobrazić wiedząc, że masa własna wynosi zaledwie 1150 kg - tyle waży VW Golf 1.2 TSI.

ZOBACZ TAKŻE:

Mecum Auctions | Rekordowe ceny Fordów GT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.