Cadillac wprowadzi cyfrowe lusterko wsteczne

W drugiej połowie 2015 roku Cadillac wprowadzi wewnętrzne lusterko z funkcją wyświetlania obrazu z kamery umieszczonej z tyłu pojazdu. Rozwiązanie po raz pierwszy trafi do nowego modelu CT6

Cadillac ATS Coupe | Powrót do Europy

Nie jest to nic nadzwyczajnego. Widok z kamery cofania wyświetlany jest na lusterkach wstecznych w modelach Kii czy Hyundaia, ale obraz prezentowany jest na części lusterka i tylko podczas cofania. Cadillac proponuje całe lusterko w formie wyświetlacza TFT-LCD o rozdzielczości 1280 x 240 pikseli (171 pikseli na cal). Kamera HD została specjalnie zaprojektowana, żeby dostarczać szerokokątny widok i obraz dobrej jakości nawet przy słabym oświetleniu.

Szukasz używanego Cadillaca?

W samochodach wyścigowych rozwiązanie to znane jest już od jakiegoś czasu. Stosowane jest ono m.in. w konstrukcjach z centralnym silnikiem, które nie posiadają tylnej szyby. Takie lusterko może się doskonale sprawdzić również w samochodach dostawczych.

Kierowca ma zwiększone o 300% pole widzenia do tyłu. Ponadto widoczności nie zasłaniają zagłówki czy osoby siedzące na tylnej kanapie, jak ma to miejsce w czasie korzystanie z tradycyjnego lusterka wstecznego. Pokryto ją także powłokę hybdrofobową, zapewniającą ochronę przed wodą i parowaniem.

Inżynierowie Cadillaca, pracując nad tą technologią, uzyskali dziesięć patentów - jeden dla streamingu wideo w lusterku i dziewięć dla przetwarzania obrazu. Pozostaje pytanie - co jeśli system zawiedzie? Nie ma żadnego problemu, w każdej chwili kierowca może wybrać tryb standardowy i korzystać z tradycyjnego elektrochromatycznego lusterka wstecznego.

ZOBACZ TAKŻE:

Już w 2015 roku Chevrolet wycofa się z Europy - szczegóły

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.