Wyjątkowy Volkswagen Golf zbudowany z zabawek

Takiego Volkswagena jeszcze nie było! Uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu zbudowali Golfa II generacji z... plastikowych zabawek

Samochody z klocków LEGO | Budowanie własnych marzeń

Powstały pojazd jest dużą zabawką, w skali 1:1. Zbiórka plastiku trwała prawie trzy miesiące. Projekt powstał, by promować właściwą segregację odpadów. Wpisuje się także w trend, polegający na ponownym wykorzystaniu istniejących przedmiotów i tworzeniu z nich zupełnie nowych rzeczy. Bezpośrednią inspiracją był wykonany w podobny sposób człowiek z plastiku, wystawiony w Narodowym Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci w Mediolanie.

Używany VW Golf - sprawdź ogłoszenia

"Pomysł stworzenia czegoś równie wyrazistego w przekazie spodobał się wszystkim - praktycznie każdy uczeń przyniósł swoją starą plastikową zabawkę żeby wesprzeć akcję" - mówi Dominika Pfeif nauczycielka języka niemieckiego i koordynatorka projektu.

W budowie wyjątkowego samochodu wzięło udział dziesięciu chłopców, kształcących się w zawodzie mechanika, przyszły piekarz oraz dwie uczennice ze specjalizacji cukierniczej. "Chcemy uświadomić ludziom, że szkoła zawodowa to nie tylko nauka i praktyka. Ten projekt pokazał, że uczniowie w zawodówce również mają ambicje i cele, a co najważniejsze - osiągają je" - mówi Krzysiek Domański z klasy III B. "Chcieliśmy pokazać jak ze śmieci może powstać dzieło sztuki" - dodaje Piotr Wojda z II B.

"Zabawkowy" Volkswagen Golf ma szansę stać się lokalną atrakcją turystyczną, stanie przed szkołą w centrum Kołobrzegu. Projekt wsparła marka Volkswagen w ramach ekologicznej idei Think Blue.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziwne przeróbki aut | Czego to ludzie nie wymyślą...

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.