Nowe i szybkie radiowozy dla mazowieckiej policji

Benzynowy silnik o pojemności blisko 3 litrów, moc silnika 325 KM, do 100 km/h przyspiesza w ciągu 6 sekund. To nowe radiowozy mazowieckiej drogówki, wyposażone w wideorejestratory

Nagrałeś pirata drogowego? Powiadom policję

Nowe Ople, która trafia do mazowieckiej policji to Insignie OPC, które wyposażona w potężną jednostkę napędową, 2,8 V6 o mocy 325 KM. Od zera do 100 km/h samochód rozpędza się w ciągu 6 sekund. Maksymalna prędkość to 250 km/h. Auto wyposażono w napęd na 4 koła oraz automatyczną skrzynię biegów, jednak przy opcji jazdy sportowej można ustawić ją w tryb manualny.

Radiowozy wyposażone zostały w wideorejestrator, składający się z dwóch niezależnych urządzeń: prędkościomierza videorapid 2A oraz przyrządu radarowego iskra-1.  Wyposażenie to umożliwia ciągłą rejestrację w ruchu drogowym przed lub za pojazdem za pomocą dwóch kamer. Możliwy jest pomiar prędkości pojazdu jadącego z przeciwka oraz w tym samym kierunku, a także w czasie postoju.

Samochody trafią w ręce policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Swoją służbę będą pełnić głównie na fragmentach dróg ekspresowych S7 i S8, które łączą powyższe miejscowości z Warszawą. Na policyjne kontrole Insigni OPC, kierowcy będą musieli również uważać na drogach w okolicach całego Radomia oraz na obwodnicy Wyszkowa. Z nowych radarów znajdujących się na wyposażeniu Opli, policjanci mogą skorzystać również w samych miastach.

Policjanci otrzymali nowe samochody dzięki Funduszom Szwajcarskim. Szwajcarsko-Polski Program Współpracy (SPPW) jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię Polsce i 9 innym państwom członkowskim Unii Europejskiej, które przystąpiły do niej 1 maja 2004 r.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Lamborghini dla włoskiej policji

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.