BMW M4 G-Power | Mocy przybywaj

Niemiecki tuner G-Power słynie z dwóch rzeczy - ogromnej mocy silnika i jej dużej pomarańczowej pokrywy. W nowym projekcie, bazującym na BMW M4, z jedną z tych elementów będzie problem

BMW M3 GTS G -Power

Silnik S55, który montowany jest pod maską nowego BMW M4, ma pojemność trzech litrów i poprzez system turbodoładowania jest bardzo podatny na tuning. Specjalistom z G-Power udało się z niego wyciągnąć znacznie więcej od producenta - 520 KM mocy i 700 Nm momentu obrotowego (seryjnie 431 KM i 550 Nm).

Zmodyfikowana "M4-ka" zbliżyła się do BMW M6, której jednostka 4.4 V8 generuje 560 KM i 680 Nm. Dzięki takiej dawce doładowania, M4 Coupe z G-Power jest w stanie osiągnąć maksymalnie 325 km/h, a do "setki" rozpędza się w 3,9 sekundy. 200 km/h pojawi się na liczniku po niespełna 12 sekundach od startu. Zestaw Bi-Tronik 5 V1 dostępny jest również do modelu M3.

Sprawdź ile kosztuje używane BMW M3

Prezentowane auto wyróżnia się także 20-calowymi felgami G-Power Hurricane RR oraz nowym regulowanym zawieszeniem. Jak widać G-Power dobrze skorzystał z możliwości łatwego poprawienia mocy pierwszego doładowanego silnika w historii BMW M3 oraz M4. Niestety pod maską nie znajdziemy już tak rozpoznawalnej, dużej pomarańczowej pokrywy silnika, jaka była obecna w produktach G-Power opartych na BMW M3 E90, E92 i E93.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M3/M4 w akcji | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.