Salon Detroit 2015 | Acura NSX | W końcu wersja produkcyjna

Już w styczniu Honda pokaże światu dzieło z którego jest najbardziej dumna. Nowy NSX w końcu trafi do produkcji seryjnej

Pamiętasz pierwszą Hondę NSX? Zobacz galerię

Po dziewięciu latach od pierwszych słownych zapowiedzi oraz po dwóch latach od pokazania pierwszego prototypu Honda w końcu jest gotowa do produkcji seryjnej swojego supersamochodu. Jako pierwsza zadebiutuje w amerykańskiej wersji nazwanej Acura NSX. Nastąpi to już w styczniu podczas salonu samochodowego NAIAS w Detroit. Honda NSX prawdopodobnie zostanie pokazana w Genewie.

Honda Civic Type-R - Ogłoszenia

Nowy NSX będzie hybrydą o łącznej mocy około 500 KM. Napędzany będzie silnikiem elektrycznym i aluminiową, zabudowaną centralnie jednostką V6 z wtryskiem bezpośrednim i systemem VTEC. Napęd na obie osie będzie przekazywany za pośrednictwem układu SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive). Szczegóły poznamy w ciągu miesiąca, Honda wciąż trzyma dane techniczne w tajemnicy.

Hybrydowy układ napędowy nie odstrasza klientów. Wiadomo już, że wszystkie 100 sztuk NSX-a, jakie trafią na rynek Wielkiej Brytanii w przyszłym roku, znalazło już właścicieli.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda NSX 2015 | Anglicy kupili już wszystkie

dane dostarcza:

embed
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.