Hennessey VelociRaptor 600 | Najnowszy dinosaur

Amerykanie kochają swoje półciężarówki, kochają też potężne mocne silniki. Hennessy oferuje to wszystko w nowym aluminiowym opakowaniu

North American Car Of The Year | Finaliści

Ford F150 najnowszej generacji wciąż budzi kontrowersje z powodu nadwozia wykonanego ze stopów aluminium. Przeciwnicy tego rozwiązania mają mało argumentów przeciw poza wysokimi kosztami napraw. W międzyczasie nowa stopięćdziesiątka zbiera pozytywne opinie.

Ford F150 w Twoim zasięgu - Ogłoszenia

Dla firmy Hennessey całe to zamieszanie nie ma wielkiego znaczenia. W końcu to nowy pickup Forda, więc doskonale nadaje się na bazę do dalszych przeróbek. Może nawet jest nieco lepszy ze względu na niższą masę.

Efektem prac firmy Hennessey nad nowym F150 jest VelociRaptor 600. Nazwę przejął od poprzednika, ale ma z nim niewiele wspólnego. Nowa jest nie tylko generacja pickupa, ale też silnik. Poprzednik korzystał z doładowanej jednostki V8 6.2, obecny zadowala się silnikiem V8 5.0 o identycznej jak poprzednio mocy 600 KM. Zakres modyfikacji zależy od woli i portfela klienta. Możliwości jest wiele, od stalowych zderzaków, przez terenowe koła 33'' i zawieszenie po wyciągarkę.

Pickup nazwany na cześć niedużego, lecz wyjątkowo groźnego dinozaura, nie może liczyć na masowe zainteresowanie ze strony klientów. Niemniej jednak Hennessey zapowiedziało, że powstanie nie więcej, niż 500 sztuk tego modelu. Każdy w cenie minimum 73 500 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford F150 | Rocznik 2015 rusza na podbój

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.