Biżuteria z części samochodowych

Co można zrobić ze zużytych uszczelek, tulejek, płytek elektronicznych modułów czy przewodów? Na przykład dzieła sztuki. Jeśli szukacie oryginalnego prezentu pod choinkę, to właśnie znaleźliście

Samochody z klocków LEGO | Budowanie własnych marzeń

Marka Karlik Art stworzyła swoją debiutancką i za razem pierwszą w Polsce kolekcję biżuterii z części samochodów Volvo. Każdy jej element - naszyjnik, kolczyki, brelok czy branosleta, powstała w zgodzie z ideą upcyklingu, czyli wykorzystania i przetworzenia materiałów odpadowych lub bezużytecznych w nowe produkty o wyższej wartości.

Szukasz używanego samochodu?

Koncepcja stworzenia tej oryginalnej kolekcji zrodziła się z połączenia pasji, jaką jest motoryzacja i miłości do pięknej biżuterii - mówi Joanna Karlik-Knocińska, pomysłodawczyni kolekcji, prezes Firmy Karlik, właścicielka salonów Volvo w Poznaniu.

Pomysł został zrealizowany we współpracy z Anną Orską, projektantką biżuterii i prekursorką wykorzystania upcyklingu w polskim jubilerstwie. Kolekcja obejmuje biżuterią dla kobie oraz mężczyzn (spinki do mankietów, bransolety, breloki).

Zaprojektowanie i wykonanie biżuterii z części samochodowych było dla mnie nowym doświadczeniem i interesującym wyzwaniem, to pierwsza w Polsce tego typu kolekcja - podkreśla Anna Orska.

Kolekcję biżuterii pARTs można oglądać w salonie Volvo Karlik przy ul. Kaliskiej 26 w Poznaniu oraz na fanpage'u marki na Facebooku .

ZOBACZ TAKŻE:

Meble samochodowe | Część auta w Twoim salonie

Więcej o: