Wideo | JLR zaskakuje technologią

Zaawansowanie technologiczne kojarzone jest z niemiecką motoryzacją. Anglicy jednak nie spoczywają na laurach pracując nad nowatorskimi pomysłami

Land Rover Discovery Sport | Tyle kosztuje następca Freelandera

Inżynierowie JLR (Jaguar, Land Rover) pracują nad dwoma projektami, którymi postanowili się pochwalić. Pierwszy to "przezroczyste" słupki dachowe. Rzecz jasna nie wykonano ich z pleksi, tylko z wysokowytrzymałej stali, ale od wewnątrz zamontowano ekrany sprawiające wrażenie przezroczystości. Wyświetlany jest na nich obraz z kamer zamontowanych na zewnątrz, które aktywują się, gdy tylko kierowca spojrzy na słupek. Dzięki temu znacząco zwiększa się pole widzenia kierowcy i ułatwi mu dostrzeżenie pieszych, czy rowerzystów znajdujących się w martwym punkcie.

Druga technologia mająca szansę w najbliższym czasie trafić na pokład Jaguarów i Land Roverów, to nawigacja z funkcją "Follow me". Instrukcje oraz podstawowe informacje wyświetlane są na przedniej szybie, a prowadzenie może odbywać się za pośrednictwem funkcji "follow me". Polega ona na wyświetlaniu na przedniej szybie wirtualnego pojazdu jadącego po trasie. Wystarczy go śledzić, by dotrzeć pod wskazany adres.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

25 lat Land Rovera Discovery

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.