Salon Genewa 2015 | Skoda Superb III | Nowe szkice

Nowy Superb będzie lepszy od obecnego pod każdym względem: większy, mocniejszy, nowocześniejszy i droższy

Skoda planuje nowe SUV-y i MPV

W zeszłym tygodniu przedstawiliśmy pierwsze zdjęcia zamaskowanego Superba nowej generacji, który ma zadebiutować w połowie lutego. Teraz pora na oficjalne szkice i pierwsze szczegóły dotyczące palety silników.

Skoda Superb - Ogłoszenia

Na szkicu widać, że nowy flagowy model Skody otrzyma elementy stylistyczne pokazane po raz pierwszy w prototypie VisionC. Należą do nich m.in. przednie lampy z podcięciem od zewnętrznej strony. Poza tym nowy Superb będzie miał sporo ostrych cięć w nadwoziu, a linia boczna okien będzie kończyć się tzw. płetwą rekina, czyli zadarciem do góry znanym z innych modeli marki.

Kilka dni po prezentacji szkicu przedniej części nadwozia, Skoda opublikowała szkic tyło. Widać na nim kolejne stylistyczne zbieżności z konceptem VisionC, chociaż bardzo ostre rysy lamp mogą nieco zaskakiwać.

Konstrukcja będzie oparta na modułowej płycie MQB, dzięki której masa własna zostanie zredukowana średnio o ok. 75 kg w stosunku do aktualnego modelu. Gamę jednostek napędowych będzie otwierał benzynowy 1.4 TSI o mocy 125 KM, zaś silnik 1.8 TSI w topowej specyfikacji ma osiągać nawet 260 KM. Klienci flotowi będą mieli wybór w postaci silników wysokoprężnych 1.6 TDI oraz 2.0 TDI o mocach od 120 do 190 KM.

Oficjalny debiut nastąpi podczas salonu genewskiego na początku marca 2015 r. Jednak wszystkie szczegóły poznamy nieco wcześniej, gdy Skoda podczas pokazu przedpremierowego w połowie lutego. Ceny w Niemczech mają zaczynać się od 25 000 euro. To nieco więcej, niż obecnie. Ceny nowego Superba II zaczynają się za naszą zachodnią granicą od 24 290 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb Combi 2.0 TDI | Test | Nowy wizerunek, stare zalety

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.