Zamaskowana Skoda Superb III | Debiut w lutym

Ma to być najlepsza Skoda w historii firmy. Oto pierwsze zdjęcia nieco przybliżające wygląd nowego modelu flagowego

Skoda Superb Business | Wyższa klasa | Ceny

Skoda zakończyła serię testów trzeciej generacji modelu Superb. Przed nią przygotowania do produkcji seryjnej, która musi ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Oficjalny debiut nastąpi w połowie lutego 2015 roku.

Skoda Superb - Ogłoszenia

Skoda zapowiada, że nowy Superb będzie najlepszym samochodem, jaki do tej pory opuścił bramy fabryki w Mlada Boleslav. Jego konstrukcję oparto na skalowalnej płycie podłogowej MQB. Podobnie, jak w przypadku poprzedników, nadwozie będzie praktycznym liftbackiem, z czasem zapewne dołączy także praktyczne kombi. Przedstawiciele marki zapowiedzieli, że przestrzeń w środku i bagażnik zostaną powiększone.

Stylistyka nowej Skody Superb nadal pozostaje zagadką, ale zdjęcia zakamuflowanych prototypów zdradzają, że można się spodziewać podobieństwa do mniejszych modeli, jak Octavia, czy Rapid.

Pierwsza generacja współczesnego Superba pojawiła się na rynku w 2001 roku, druga w 2008. Do tej pory sprzedano ponad 700 tys. sztuk największego modelu Skody. Trzecia generacja po raz pierwszy zostanie pokazana w Pradze w połowie lutego, pierwszą okazją do obejrzenia tego auta będzie salon samochodowy w Genewie odbywający się na początku marca. Do salonów sprzedaży Superb III trafi w połowie 2015 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb Combi 2.0 TDI | Test | Nowy wizerunek, stare zalety

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.