Volkswagen zbuduje rywala dla BMW, Mercedesa i Audi

Według światowych mediów Volkswagen pracuje już nad projektem nowego modelu, który miałby stanowić konkurencję dla BMW serii 5, Mercedesa Klasy E i koncernowego krewnego w postaci Audi A6

Odświeżony w 2010 roku Phaeton w szczegółach

Informacje są do tej pory bardzo ograniczone, ale nawet niemieckie media potwierdzają, że w Wolfsburgu powstaje model nieco mniej ekskluzywny od Phaetona , ale większy od Passata . Ma być on dostępny zarówno jako limuzyna, jak i kombi.

Auto będzie prawdopodobnie bazować na płycie podłogowej Audi A6 lub nieco większej od europejskiej odmiany, platformie amerykańskiej specyfikacji Passata. Pod maską miałyby się znaleźć czterocylindrowe i sześciocylindrowe silniki TSI i TDI , współpracujące m.in. z przekładniami DSG oraz napędem 4Motion .

Zobacz ile kosztuje używany Phaeton

Jeżeli informacje okażą się prawdziwe, to nowy Volkswagen będzie stanowił bardzo mocną konkurencję dla aut klasy Premium, nie tylko na rynku europejskim, ale przede wszystkim w Chinach i Stanach Zjednoczonych, szczególnie jeśli cena rozpoczynałaby się od poziomu 37 000 euro. Nie wiadomo też, czy jego wprowadzenie nie oznaczałoby końca produkcji Phaetona, który od lat nie osiągnął sukcesu w najwyższym segmencie luksusowych limuzyn.

Volkswagen Passat B8 | Pierwsza jazda | Przepis na sukces

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.