BMW uderzy w Lexusa... hybrydami

Czy BMW zamierza odebrać marce Lexus miano najbardziej zhybrydyzowanej marki premium? Za kilka lat każda linia modelowa BMW będzie dostępna w wersji plug-in hybrid

BMW i3 EVO | Pierwszy tuning

Modele BMW ActiveHybrid serii 7 , 5 i 3 nie odniosły sukcesu na rynku europejskim. Ale BMW nie poddaje się i po sukcesie jakim okazały się elektryczne modele i3 oraz i8 , planuje zintensyfikować prace nad modelami typu plug-in hybrid. Właściciel będzie miał możliwość naładowania akumulatorów we własnym zakresie.

Program zakrojony jest na szeroką skalę. Układ hybrydowy będzie w stanie współpracować z silnikami o trzech, czterech, sześciu, a nawet ośmiu cylindrach, zarówno z zapłonem iskrowym, jak i samoczynnym. To pozwoli dostosować napędy hybrydowe do potrzeb wszystkich linii modelowych, od serii 1 do X6 .

Sprawdź ile kosztuje używane BMW M3

BMW zacznie ofensywę od większych modeli, już w 2015 roku w salonach powinna ukazać się X5-ka w zaawansowanej wersji hybrydowej. W kolejnym roku paletę uzupełni seria 3 . Najciekawsze jest to, że BMW zamierza sprzedawać swoje hybrydy w cenie porównywalnej do modeli z silnikami benzynowymi o podobnych osiągach. Średnie zużycie paliwa ma za to być niższe nawet o 50%.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW i8 | Będzie mocniejsza wersja

Więcej o:
Copyright © Agora SA