Wideo | Wildcat Land Rover Defender LS3 | Dzikus z silnikiem Corvetty

Wildcat, brytyjska firma zajmująca się budową wyczynowych samochodów terenowych pochwaliła się swoim nowym dziełem

Wideo | Inteligentny Land Rover

Defender znany jest jako doskonały samochód terenowy. Jedyne czego mu brakuje zdaniem niektórych, to zastrzyku mocy. Dla specjalistów z Wildcata nie stanowi to problemu. Pod maskę "traktora" wcisnęli silnik LS3 z Chevroleta Corvette .

Zanim ktoś się oburzy, że angielski samochód nie powinien być poddawany takim modyfikacjom, to spieszę przypomnieć, że V8 Rovera był konstrukcją GM (dokładnie firmy Buick) odkupioną z wszelkimi prawami. Defendery były, podobnie jak dziesiątki innych modeli z Wysp, napędzane tymi jednostkami.

Land Rover Defender - Ogłoszenia

Czasy V8-ki Rovera dobiegły już końca i do napędu trzeba było znaleźć inną jednostkę. Padło na LS3, czyli 6.2 V8 stosowany w modelu Corvette (2008-2013). Osiąga on moc 430 KM i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz współpracuje z automatyczną skrzynią sześciobiegową (GM 6L80). Komputer sterujący został tak przeprogramowany, by współpracować z pokładową elektryką Defendera.

fot. Wildcat

Na życzenie klienta silnik można poddać modyfikacjom zwiększającym moc do 550 KM. Wildcat jest tak dumny ze swojego dzieła, że opublikował amatorski filmik przedstawiający jazdy próbne.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

25 lat Land Rovera Discovery

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.