Buick Grand National i GNX | Powrót? Lipa

Buick szykuje się do premiery tylnonapędowych modeli, które otrzymają historyczne nazwy Grand National i GNX. Tak przynajmniej twierdził jeden z dilerów marki

Samochody z innej bajki | Buick

Jeden z amerykańskich dilerów marki Buick umieścił na swojej stronie listę zapisów na nowe modele Grand National oraz GNX. Było to o tyle dziwne, że GM nie ogłaszał planów opracowania podobnych modeli, nie przyłapano też żadnych prototypów świadczących o przeprowadzanych testach drogowych. Tematem zainteresowała się amerykańska prasa branżowa i szybko okazało się, że informacje na stronie dilera to... pobożne życzenia oparte na niesprawdzonych informacjach. Przedstawiciel dilera przeprosił też za wprowadzenie potencjalnych klientów w błąd. Jednocześnie przedstawiciele marki Buick stwierdzili, że idea powrotu modelu GNX jest piękna, ale możliwa jedynie w postaci koncepcyjnej.

Samochody Buick - Ogłoszenia

Buick Regal / Grand National był jednym z podstawowych modeli marki w latach 80., a oparty na nim GNX napędzany doładowanym silnikiem V6 3.8 o mocy 276 KM był swego czasu nie tylko najszybszym modelem koncernu GM (4,6 s od 0 do 60 mph, 1/4 mili w 13,5 s), ale do tej pory pozostaje również najrzadszym. W ciągu jednego roku powstało tylko 547 egzemplarzy. Nie dziwi zatem szum, jaki wywołała informacja o możliwym następcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Kamienie milowe Buicka

Więcej o:
Copyright © Agora SA